Choď na obsah Choď na menu
 


Štvrtok,1.januára
Popoludnie.Rodinka Cullenovcov,skladajúca sa z Adrianny,Matta,Alice a Edwarda sa po dvoch dňoch stretla a práve hrá na čistinke baseball.
Adrianne sa po chvíli prestalo dariť a odišla bokom.Zasmiala sa nad reakciami ostatných,ktorí ju volali späť.Po chvíli pozorovania ju začala bolieť hlava.Edward si to všimol a pribehol k nej,pýtajúc sa,čo sa deje.Ale Adrianna mala zlé správy.
Volturiovci.Prichádzaju.A vedie ich malá Jane.
Po varovaní od Ara Volturiho,že sa neovládla a zburcovala všetkých okrem stráží do boja proti Cullenovcom,sa Adrianna zrútila na zem.
Aj napriek povzbudzovaniu Alice sa začala triasť s tým,že za to môže Jane.Všetci sa vystrašili,ako to dokáže na takú diaľku,ale Adrianna im vysvetlila,že Jane útočí na myseľ a tá jej je nechránená.
Edward sa rozzúril a vyhlasoval,že Jane zabije,len čo sa k nemu dostane.Alice s Adriannou ho ukľudňovali s tým,že to plánuje Aro za to,že ho neposlúchla.
Navzdory Jane a jej hnevu Adrianna stále počúvala Arove správy.Pozbierala sa s tým,že musia vymyslieť plán.
Edward navrhoval ostatných z rodiny,a to Rosalie,Emmetta a Jaspera.Adrianna k tomu pridala ešte niekoho z Denali.Edward súhlasil,ale dodal,že Tanyina rodina nebude stačiť.
Počas rozhovoru Matt len nehybne stál a navrhol jednoduché riešenie:boj.
Alice videla,že Aro s bratmi sa chystajú Jane zastaviť,ale Adrianna povedala,že ich len spomalili a Jane s pomocou ostatných zabili väčšinu stráží.
Popri rozmýšľaní nad plánom Alice uvidela,že ich zastavia.O chvíľu to Adrianna potvrdila a oznámila,že zbehnutých Aro,Marcus a Caius ovládli,ale vraj pri tom Jane prišla "nešťastnou" náhodou o život.
Vzápätí sa uškrnula a vyhlásila,že podľa nej sa s ňou nepárali.
Ostatní sa zasmiali a zhodli sa,že Arovi musia spoločne poďakovať...niekedy.
Potom sa rozišli každý svojim smerom.
Luck je v bezpečí.Ale ako dlho potrvá,kým sa zasa niekto nerozhodne ho napadnúť?Kto vie...